Szkolenie w Kielcach: Przygotowanie zakładów pracy do akcji PIT 2024. Podsumowanie 2024 roku w zakresie zasad dotyczących obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w świetle najnowszych interpretacji wydanych przez KIS

Data: 16.12.2024   Godzina: 10:00-15:00
Miejsce: Kielce, ul. Sienkiewicza 78 – Hotel Grand

Przygotowanie zakładów pracy do akcji PIT 2024. Podsumowanie 2024 roku w zakresie zasad dotyczących obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w świetle najnowszych interpretacji wydanych przez KIS


Program szkolenia:

  1. Obowiązki płatników w odniesieniu do wypłaconych wynagrodzeń w trakcie trwania stosunku pracy, po ustaniu stosunku pracy, po śmierci pracownika. Świadczenia ponoszone na rzecz pracownika (odpłatne, nieodpłatne, ekwiwalenty, gadżety, umorzone pożyczki itp.). Pobór przez płatnika zaliczek pdof, stosowanie kosztów uzyskania przychodów i ulgi podatkowej.
  2. Zagadnienia dotyczące obowiązków płatnika w związku z finansowaniem pracownikom korzystania z zajęć sportowych, z usług masażu, zapewnienia możliwości darmowego korzystania z siłowni, nieodpłatnym udostępnianiem pracownikom usług cateringowych w formie ogólnodostępnego bufetu, sfinansowanie pracownikom posiłków w czasie godzin pracy – interpretacje KIS.
  3. Aktualne stanowiska organów podatkowych dotyczące opodatkowania prezentów/upominków przekazywanych pracownikom/dzieciom pracowników z okoliczności takich jak narodziny dziecka czy ślub pracownika, które nie stanowią formy dodatkowego wynagrodzenia (gratyfikacji za wykonaną pracę).
  4. Konsekwencje podatkowe wynikające z używania przez pracowników ich prywatnych telefonów w celu realizacji zadań służbowych – interpretacje KIS.
  5. Zwrot przez płatnika nadpłaconych składek społecznych i zdrowotnych w aspekcie powstania przychodu do opodatkowania pdof. Obowiązki płatników w zakresie pdof.
  6. Zapłata przez płatnika zaległych składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne za pracowników, byłych pracowników, zleceniobiorców i byłych zleceniobiorców w świetle Interpretacji Ogólnej Ministra Finansów.
  7. Ryczałt za używanie pojazdu prywatnego pracownika dla celów służbowych w świetle interpretacji KIS.
  8. Stanowisko Ministerstwa Finansów dotyczące stosowania zwiększonych kosztów uzyskania przychodów dla pracowników pracujących zdalnie w świetle znowelizowanego kodeksu pracy.
  9. Zasady dotyczące stosowania przez płatników zwolnienia z opodatkowania przychodów m. in: świadczenia bhp, zwrotu kosztów narzędzi i materiałów, koszty podróży służbowych, zapomogi losowe, odprawy pośmiertne, świadczenia z ZFŚS, dopłaty do wypoczynku zorganizowanego, finansowanie wydatków na mieszkanie, podnoszenie kwalifikacji zawodowych itp.
  10. Zwolnienia z opodatkowania pdof odszkodowań i zadośćuczynień. Wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, a odszkodowania lub wypłaty na podstawie ugody sądowej – skutki podatkowe.
  11. Zasady stosowania przez płatników ulg podatkowych dla uprzywilejowanych w trakcie trwania stosunków prawnych i po ich ustaniu:
    • ulga dla młodych,
    • ulga dla powracających z zagranicy,
    • ulga rodzina 4+,
    • ulga dla seniorów.
  12. Opodatkowanie przez płatników wynagrodzeń wypłaconych podatnikom korzystającym ze zwolnienia z opodatkowania po przekroczeniu limitu tj. 85 528 zł przychodu objętego zwolnieniem.
  13. Zastosowanie przez płatników zwolnienia z opodatkowania wypłaconych wynagrodzeń na podstawie złożonych przez podatników oświadczeń (PIT-2) np.:
    • ulgi podatkowej,
    • zwiększonych kup,
    • preferencyjnych zaliczek pdof,
    • ulg dla podatników uprzywilejowanych,
    • zwolnienia od płacenia zaliczek dla dochodów nieprzekraczających dochodu 30 000 zł rocznie.
  14. Zmiana lub wycofanie oświadczenia – skutki podatkowe.
  15. Omówienie oświadczeń i wniosków mających wpływ na wysokość zaliczek pobieranych przez płatników w trakcie trwania stosunków prawnych i po ich ustaniu.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenia zgodne ze wzorem MEN.
Posiadamy wpis do placówek oświatowych oraz wpis do RIS.

Zajęcia poprowadzi: Małgorzata Świątek – doświadczony i ceniony wykładowca, wysokiej klasy ekspert w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, praktyk, wieloletni pracownik aparatu skarbowego.
Cena za udział w szkoleniu: 590,00 PLN od osoby – w cenę wliczono materiały szkoleniowe, kawę, lunch

Forma płatności: zapłata gotówką w dniu szkolenia lub wpłata przelewem na konto po szkoleniu do 7 dni

Numer konta: 25 8589 0006 0000 0024 2989 0001

    Nazwa firmy

    Adres

    NIP

    Imię i nazwisko uczestnika/ów

    Telefon kontaktowy

    Adres email na który zostanie przesłany link na szkolenie

    Imię i nazwisko osoby zgłaszającej

    Telefon osoby zgłaszającej

    Adres email osoby zgłaszającej

    Adres mailowy na który zostanie wysłana faktura

    Oświadczam, że zapoznałem (am)
    się i akceptuję Regulamin szkoleń

    Forma płatności
    GotówkaPrzelew

    Dodatkowe informacje / uwagi do zgłoszenia:



    Numer konta: 25 8589 0006 0000 0024 2989 0001
    Pobierz formularz »