Szkolenie w Krakowie: Kodeks postępowania administracyjnego w codziennej praktyce Powiatowego Urzędu Pracy

Data: 12.06.2024   Godzina:
Miejsce: Kraków, ul. Mikołaja Kopernika 6 – Hotel Ferreus

Kodeks postępowania administracyjnego
w codziennej praktyce Powiatowego Urzędu Pracy

1. Zastosowanie Kodeksu postępowania administracyjnego w Powiatowym Urzędzie Pracy – jego zakres podmiotowy i przedmiotowy.
2. Zakres spraw rozstrzyganych decyzjami administracyjnymi po przeprowadzeniu postępowania w trybie KPA.
3. Zasady ogólne Kodeksu postępowania administracyjnego i ich znaczenie w postępowaniu.
4. Przebieg postępowania:
a) wniosek o wydanie decyzji – treść, forma, wezwanie do uzupełnienia, postępowanie w sytuacji, gdy brak jest uzupełnienia,
b) terminy załatwiania spraw i skutki uchybienia tym terminom – bezczynność, przewlekłość
postępowania,
c) dowody w postępowaniu – dokumenty, zaświadczenia i oświadczenia, bazy danych urzędowe (ZUS) i społecznościowe, inne,
d) doręczenia:
i. tradycyjne – forma, skutek,
ii. elektroniczne – termin wdrożenia, wejście w życie, forma, regulacja.
e) zawieszenie postępowania – przyczyny, skutki zawieszenia,
f) wzywanie stron.
5. Strona postępowania, pełnomocnik, podmiot na prawach strony.
6. Decyzje administracyjne – elementy obligatoryjne decyzji, specyfika decyzji wydawanych przez Powiatowe Urzędy Pracy.
7. Środki zwyczajne zaskarżenia – odwołanie, zażalenie.
8. Najczęstsze wady decyzji wydawanych przez Powiatowe Urzędy Pracy – na podstawie orzeczeń sądów administracyjnych.
9. Środki nadzwyczajne służące wzruszeniu ostatecznej decyzji administracyjnej –stwierdzenie
nieważności, wznowienie postępowania.
10. Orzecznictwo sądów administracyjnych dotyczące problemów ze stosowaniem instytucji kodeksowych przykłady z praktyki.

Zajęcia poprowadzi: Pani Monika Tarnawa - Zajączkowska – radca prawny, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu kodeksu postępowania administracyjnego, audytor wewnętrzny systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, praktyk – posiada wieloletnie doświadczenie jako wykładowca dla Powiatowych Urzędów Pracy.
Cena za udział w szkoleniu: 2390,00 PLN od osoby z dwoma noclegami w pokoju 2-osobowym lub 2590,00 PLN od osoby z dwoma noclegami w pokoju 1-osobowym z 12/13.06.2024 r. i 13/14.06.2024 r. W cenę wliczono autorskie materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, wyżywienie.