Udzielanie i wykonywanie zamówień publicznych z uwzględnieniem elektronizacji, e-fakturowania oraz wydatków do 30 tys. euro – sprawozdawczość za 2019 r.

Data: 20.02.2020   Godzina: 09:30
Miejsce: Kraków, ul. Lubicz 5 - Hotel Europejski

Cel szkolenia: zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu udzielania i wykonywania zamówień publicznych (do 30 tys. euro) ze szczególnym naciskiem na elektronizację i e-fakturowanie, pod kątem sprawozdawczości za rok 2019.

Szkolenie skierowane jest: do pracowników działów zamówień publicznych / księgowości.

Efekt szkolenia: po szkoleniu uczestnik zna aktualne przepisy dot. ZP do 30 tys. euro oraz potrafi praktycznie z nich korzystać.

1. Informacja o nowym prawie zamówień publicznych.
  2. Status zamówień publicznych do 30 tys. euro – zakres zmian.
  3. Elektronizacja procedur, wprowadzenie elektronizacji zamówień małej wartości.
  4. Planowanie i szacowanie zamówień publicznych na 2020 r., problem rozdrabniania zamówień, zasady opisu przedmiotu zamówienia.
  5. Procedury udzielania drobnych zamówień publicznych – regulaminy.
  6. Sprawozdawczość za 2019 r. w zakresie zamówień publicznych małej wartości.
  7. Nowe zasady udzielania zamówień publicznych.
  8. Konstruowanie warunków zamówienia w nowym ujęciu.
  9. Warunki wymagane od wykonawców i ich dokumentowanie.
  10. Ustanowienie wadium w drodze elektronicznej.
  11. Zaprojektowanie i zawarcie umowy o zamówienie publiczne.
  12. Kształtowanie kryteriów oceny ofert w nowym ujęciu.
  13. Ocena ofert – zagadnienia praktyczne.
  14. Zasady wykonywania zamówień publicznych z uwzględnieniem usługowych oraz budowlanych.
  15. Nadzór zamawiającego nad realizacją zamówienia, kontrola podstaw zapłaty, obowiązek dochodzenia roszczeń.
  16. E-fakturowanie – kwestie praktyczne.
  17. Odpowiedzialność wykonawcy za wady przedmiotu zamówienia.
  18. Pozostałe kwestie, wyjaśnianie wątpliwości, dyskusja.

Czas trwania i forma kształcenia: 9.30-15.00, wykład

Moja lokalizacja
Znajdź drogę
Zajęcia poprowadzidr hab. Ryszard Szostak – doświadczony i ceniony wykładowca, wysokiej klasy specjalista z zakresu zamówień publicznych, autor licznych publikacji oraz opinii prawnych, ekspert komisji sejmowej, stały współpracownik firmy.
Cena za udział w szkoleniu: 390,00 PLN od osoby w cenę wliczono materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch oraz imienne zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu

Forma płatności: zapłata gotówką w dniu szkolenia lub przelew na konto po szkoleniu do 7 dni