Ubezpieczenia społeczne – korygowanie dokumentów ZUS oraz najważniejsze zmiany dla płatników składek w 2019 r.

Data: 15.05.2019   Godzina: 10:00
Miejsce: Kielce, ul. Henryka Sienkiewicza 78 – BEST WESTERN Grand Hotel

Cel szkolenia: przedstawienie aktualnych uregulowań prawnych dotyczących składek na ubezpieczenia społeczne.

Szkolenie adresowane jest: do pracowników działu płac.

Efekt szkolenia: po szkoleniu uczestnik zna obowiązujące przepisy dotyczące składek na ubezpieczenia społeczne.

1. Zasady podlegania ubezpieczeniom – zgłoszenia i rozliczanie z ZUS.
  2. Ustalanie podstawy naliczania składek na FP i FGŚP, wyłączenia z obowiązku opłacania tych składek.
  3. Opłacanie składek za osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych:
    • zasady podlegania ubezpieczeniom z tytułu umowy zlecenia dla różnych grup ubezpieczonych;
    • umowa zlecenie z uczniem lub studentem.
  4. Zasady korygowania dokumentów ubezpieczeniowych przez płatników składek:
    • jak poprawnie wypełniać/korygować nowy formularz ZUS ZWUA;
    • raport ZUS RPA – korygowanie nieprawidłowości w związku błędnie wykazanymi: składnikami dotyczącymi wynagrodzenia, przekroczeniem 30-krotności, okresów wykonywania pracy nauczycielskiej;
    • raport ZUS RSA (korygowanie nieprawidłowości w związku błędnie wykazanym kodem);
    • jakie kary może zastosować ZUS wobec płatnika składek, który nie wywiązuje się z obowiązku korygowania dokumentów.
  5. E – akta:
    • obowiązki płatników i ubezpieczonych oraz korzyści dla płatników i ubezpieczonych;
    • postępowania wyjaśniające ZUS – płatnik;
    • omówienie nowych formularzy i kodów;
    • okresy przechowywania akt; zasady niszczenia dokumentacji pracowniczej;
    • zasady wydawania przez pracodawcę akt pracowniczych pracownikom;
    • zmiany w Programie Płatnik.
  6. E – ZLA:
    • pełnomocnictwo tylko do e-ZLA;
    • subskrypcja powiadomień i tworzenie raportów;
    • składanie elektronicznych wniosków do zaświadczeń lekarskich.
  7. Pracownicze Plany Kapitałowe.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenia zgodne ze wzorem MEN – posiadamy wpis do placówek oświatowych oraz wpis do RIS.

Czas trwania i forma kształcenia: 10.00-15.00, wykład

Moja lokalizacja
Znajdź drogę
Zajęcia poprowadzi: specjalista w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, doświadczony i ceniony wykładowca, praktyk.
Cena za udział w szkoleniu: 380,00 PLN od osoby w cenę wliczono materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch oraz imienne zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu

Forma płatności: zapłata gotówką w dniu szkolenia lub wpłata przelewem na konto po szkoleniu do 7 dni