❄️Szkolenie w Łodzi: Akcja PIT za rok 2022 – przygotowanie zakładów pracy do sporządzenia informacji i deklaracji podatkowych – nowe formularze

Data: 20.12.2022   Godzina: 10:00
Miejsce: Łódź, ul. Ogrodowa 17 – Hotel Vienna House Andel’s

❄️Akcja PIT za rok 2022 – przygotowanie zakładów pracy do sporządzenia informacji i deklaracji podatkowych –  nowe formularze❄️

1. Zmiany w zakresie obowiązków oraz odpowiedzialność Płatnika w kontekście przepisów zmienionej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz Ordynacji podatkowej.
  2. Zwolnienie płatnika z obowiązku poboru zaliczek – omówienie zmian obowiązujących od 2023 roku.
  3. Podobieństwa i różnice przy stosowaniu ulg i zwolnień dla:
    • „do 26 latków ”,
    • „pracujących seniorów”,
    • „rodzin 4+”,
    • „powracających z za granicy”.
  4. Nowe zasady dotyczące stosowania oświadczeń podatnika (PIT- 2) – różnice pomiędzy obliczaniem zaliczki dla umowy o pracę i dla działalności wykonywanej osobiście. Omówienie zasad postępowania z wnioskami i oświadczeniami składanymi płatnikowi.
  5. Zasady obliczenia podatku z uwzględnieniem nowej kwoty wolnej oraz nowych progów podatkowych.
  6. Prawda i mity dotyczące Ulgi dla klasy średniej czyli jak ona wpłynie na rozliczenie roczne.
  7. Ustalenie daty powstania przychodu z poszczególnych źródeł.
  8. Omówienie przychodów ze stosunku pracy, z uwzględnieniem:
    • świadczeń nie stanowiących przychodów oraz przychodów korzystających ze zwolnienia od opodatkowania,
    • omówienie warunków niezbędnych do zastosowania zwolnienia w kontekście interpretacji organów podatkowych,
    • Świadczeń nieodpłatnych – kiedy z podatkiem a kiedy bez,
    • Praca zdalna a telepraca – różnice w opodatkowaniu świadczeń,
    • Zmiany w rozliczaniu podróży służbowych – nowe stawki diet,
    • Podnoszenie kwalifikacji a ewentualny przychód,
    • Świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych a obowiązki płatnika,
    • Zmiany w zakresie opodatkowania niektórych przychodów w związku z uchyleniem stanu Pandemii Covid-19,
    • Należności wypłacane po śmierci pracownika – obowiązki płatnika w tym zakresie,
    • Świadczenia stawiane do dyspozycji po rozwiązaniu umowy – różnice pomiędzy opodatkowaniem świadczeń kodeksowych a niekodeksowych.
  9. Koszty uzyskania przychodu z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 2022 roku, w tym zasady stosowania kosztów 50%
  10. Zmiany w zakresie ulg i zwolnień, w tym świadczeń dla emerytów i rencistów.
  11. Związki zawodowe a obowiązki płatnika – najważniejsze informacje.
  12. Zmiany mające wpływ na roczne rozliczenie roczne:
    • wspólnie z małżonkiem,
    • wspólnie z dzieckiem.
  13. Nowy PIT-11 – omówienie najważniejszych zmian.
  14. Zmiany w wynagrodzeniu płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych – na co należy zwrócić szczególną uwagę
  15. Odpowiedzi na pytania.

Zajęcia poprowadzi:  wysokiej klasy ekspert w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych z wieloletnim doświadczeniem w organach podatkowych, praktyk, doświadczony i ceniony wykładowca, stały współpracownik firmy.
Cena za udział w szkoleniu: 650,00 PLN od osoby – w cenę wliczono materiały szkoleniowe, kawę, lunch

Forma płatności: zapłata gotówką w dniu szkolenia lub wpłata przelewem na konto po szkoleniu do 14 dni