Szkolenie w Krakowie: Zatrudnianie specjalistów w szkołach i przedszkolach od 1 września 2022 r. – obowiązki dyrektora i samorządu

Data: 25.08.2022   Godzina: 10:00
Miejsce: Kraków - Hotel Europejski, ul. Lubicz 5

Cele i korzyści: Zdobycie wiedzy w zakresie zmian prawnych dotyczących zatrudniania w szkołach i przedszkolach specjalistów: pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów lub terapeutów pedagogicznych. Usystematyzowanie sposobu wyliczania standardów zatrudnienia specjalistów, w tym w okresie przejściowym i docelowym. Poznanie rozwiązań dotyczących wyliczania minimalnej łącznej liczby etatów specjalistów, minimalnej liczy etatów pedagogów specjalnych i psychologów, w łącznej liczbie etatów specjalistów oraz minimalnej liczby etatów, w przypadku zespołu szkół i placówek oraz oddziałów przedszkolnych.

1. Uwarunkowania formalno-prawne.
  2. Uzasadnienie i podstawy wprowadzonych zmian.
  3. Pedagoga specjalny w katalogu stanowisk.
  4. Skutki wprowadzenia nowego stanowiska – zmiana w uchwale JST.
  5. Minimalne limity etatowe specjalistów w placówce oświatowej, w okresie przejściowym.
  6. Minimalne limity etatowe specjalistów w placówce oświatowej w okresie docelowym.
  7. Zatrudnianie nauczycieli specjalistów.
  8. Zadania pedagogów specjalnych.
  9. Omówienie zmian w przepisach wykonawczych do Karty Nauczyciela, w zakresie obowiązków pedagoga specjalnego.

Zajęcia poprowadzi: Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, konsultant ds. organizacji i zarządzania oświatą, lider i koordynator doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej szkół, trener i wykładowca, specjalista prawa oświatowego. Ambasador marki MAC Technologie Grupa MAC S.A. oraz ekspert w dziedzinie prawa oświatowego w Wielkopolskim Ośrodku Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Certyfikowany trener MANAGEMENT im BILDUNGSSEKTOR” – „TRAIN the TRAINER”, akredytowany Ekspert ©KFE & Akredytowany Trener Instytutu Konsultantów Europejskich. Autor licznych publikacji książkowych i artykułów z zakresu zarządzania oświatą. Ekspert portalu www.infor.pl. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizacją i zarządzaniem oświatą oraz nowymi technologiami w edukacji.
Cena za udział w szkoleniu: 450,00 PLN od osoby – w cenę wliczono materiały szkoleniowe, kawę, lunch

Forma płatności: zapłata gotówką w dniu szkolenia lub wpłata przelewem na konto po szkoleniu do 7 dni