Szkolenie w Krakowie: Dokumentacja pracownicza w praktyce – stan prawny czerwiec 2021

Data: 25.06.2021   Godzina: 10:00
Miejsce: Kraków, ul. Lubicz 5 – Hotel Europejski

Dokumentacja pracownicza w praktyce – stan prawny czerwiec 2021

1. Omówienie bieżących problemów pojawiających się w sferze prawa pracy (szczepienia pracowników) Czy pracodawca może zobligować pracownika do zaszczepienia się? Wykładnie (w tym PIP ).
  2. Jak ustalać okresy przechowywania dokumentacji pracowniczej w zależności od okresu zatrudnienia pracownika?
  3. Jakie dokumenty niewymienione w przepisach można przechowywać w aktach osobowych?
  4. Czy poszczególne części dokumentacji pracowniczej można prowadzić częściowo w postaci elektronicznej a częściowo papierowej?
  5. Czy w aktach osobowych można przechowywać notatki służbowe?
  6. Zdjęcie pracownika przy zatrudnianiu – kiedy można żądać, (przypadki gdy nie jest wymagana zgoda pracownik).
  7. Dane pozyskiwane i przetwarzane na zasadzie zgody oraz dane, których pracodawca nie może przetwarzać na tej podstawie.
  8. Żądanie od osoby ubiegającej się o zatrudnienie podania adresu zamieszkania oraz nr PESEL – czy jest to dopuszczalne (skierowanie na badania lekarskie)?
  9. Ponowne zatrudnienie pracownika – czy pracodawca musi ponownie żądać podania danych osobowych (np. nowe kwestionariusze osobowe)?
  10. Co w praktyce oznacza potwierdzenie pracownikowi warunków pracy (zawarcie umowy) przed rozpoczęciem pracy? Czy umowa musi zawierać datę i podpis pracownika?
  11. „Dzielenie etatu” – kilka umów o pracę – czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?
  12. Wskazywanie danych zastępowanego pracownika w umowie o zastępstwo.
  13. Jak prawidłowo sporządzić umowę o pracę z „niepełnoetatowcem”? – zapisy dotyczące godzin ponadwymiarowych. W jakich przypadkach pracodawca nie musi zawierać ww. zapisów.
  14. Czy pracodawca jest zobowiązany tworzyć zakresy obowiązków (czynności) i jak powinny one wyglądać?
  15. W jakich przypadkach pracodawca jest zobowiązany udostępnić dokumentację pracowniczą pracownikowi oraz podmiotom zewnętrznym?
  16. Zmiana zakresu obowiązków a zmiana warunków umowy o pracę.
  17. Zmiana warunków pracy i płacy – możliwe formy, pracownicy chronieni.
  18. Badania lekarskie, szkolenia bhp – oryginały czy kopie do akt osobowych?
  19. Usuwanie dokumentów (danych osobowych) z akt osobowych zgromadzonych przed wejściem w życie RODO.
  20. Usunięcie z akt osobowych kary porządkowej, co z dokumentacją dotyczącą nałożenia kary i ze spisem – kolejna kara nałożona w okresie krótszym niż rok, jak liczyć termin zatarcia kary?
  21. Oświadczenia pracowników i zgody dotyczące uprawnień rodzicielskich – jak należy je sporządzić i gdzie przechowywać po nowelizacji przepisów o dokumentacji pracowniczej?
  22. Zakończenie stosunku pracy w dniu wolnym od pracy, kiedy oraz z jaką datą sporządzić świadectwo pracy?
  23. Nowa treść świadectwa pracy i wykroczenia dotyczące świadectw pracy zagrożone karą
    w przypadku kontroli PIP.
  24. Świadectwo pracy – informacje dodatkowe oraz informacje w przedmiocie wykorzystanego urlopu – najczęściej popełniane błędy.
  25. Przypadki, w których pracodawca winien wskazać w świadectwie pracy dodatkowe podstawy prawne ustania stosunku pracy.
  26. Kiedy w świadectwie pracy nie będziemy wskazywać art. 30 k.p. jako trybu ustania stosunku pracy?
  27. Jak pod rządami obecnych przepisów wystawić odpis świadectwa pracy?

Czas trwania i forma kształcenia: 10:00-15:00

Zajęcia poprowadzi:
Prawnik, Inspektor Pracy, praktyk, doświadczony i ceniony wykładowca, stały współpracownik firmy.
Cena za udział w szkoleniu: 450,00 PLN od osoby – w cenę wliczono materiały szkoleniowe, kawę, lunch

Forma płatności: zapłata gotówką w dniu szkolenia lub przelew na konto do 14 dni po szkoleniu