­čÄů BRAK WOLNYCH MIEJSC – Szkolenie w Krakowie: Akcja PIT za 2022 rok – przygotowanie zak┼éad├│w pracy do sporz─ůdzania informacji i deklaracji podatkowych ÔÇô PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR

Data: 6.12.2022   Godzina: 10:00
Miejsce: Krak├│w, ul. Pawia 3 ÔÇô Hotel Vienna House Andel's Cracow ****

­čÄů Akcja PIT za 2022 rok – przygotowanie zak┼éad├│w pracy do sporz─ůdzania informacji i deklaracji podatkowych ÔÇô PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR ­čÄů

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE 16 GRUDNIA 2022 R.

1. Podsumowanie obowi─ůzuj─ůcych w roku 2022 przepis├│w podatkowych obowi─ůzuj─ůcych p┼éatnik├│w podatku dochodowego od os├│b fizycznych.
  2. Om├│wienie zasad dotycz─ůcych sporz─ůdzania nowych formularzy podatkowych uwzgl─Ödniaj─ůcych zmiany wprowadzone w 2022 roku .
  3. Zmiany w podatku dochodowym od os├│b fizycznych obowi─ůzuj─ůce od 1 stycznia 2023 roku.

1. Om├│wienie zasad dotycz─ůcych opodatkowania przez p┼éatnik├│w podatkiem dochodowym od os├│b fizycznych przychod├│w ze stosunku pracy:
    • opodatkowanie wynagrodze┼ä wg zasady og├│lnej,
    • opodatkowanie wg zasady preferencyjnej ma┼é┼╝onk├│w i os├│b samotnie wychowuj─ůcych dzieci,
    • opodatkowanie wynagrodze┼ä po ustaniu stosunku pracy.
  2. Zasady dotycz─ůce zwolnie┼ä przedmiotowych (podobie┼ästwa i r├│┼╝nice) w odniesieniu do:
    • m┼éodych do 26 lat,
    • powracaj─ůcych z zagranicy,
    • rodzin 4+,
    • pracuj─ůcych senior├│w.
  3. Opodatkowanie pdof uprzywilejowanych podatników po przekroczeniu dochodu w wys. 85 528 zł.
  4. Zasady dotycz─ůce zwolnienia z opodatkowania pdof zasi┼ék├│w macierzy┼äskich od lipca 2022 roku dla podatnik├│w znajduj─ůcych si─Ö w grupach uprzywilejowanych.
  5. Zasady dotycz─ůce stosowania koszt├│w uzyskania przychod├│w:
    • koszty podstawowe,
    • koszty dla zamiejscowych,
    • koszty dla wieloetatowc├│w,
    • koszty 50% dla tworc├│w w ramach um├│w o prac─Ö,
    • koszty po ustaniu stosunku pracy.
  6. Opodatkowanie przychod├│w z dzia┼éalno┼Ťci wykonywanej osobi┼Ťcie (osoby pe┼éni─ůce obowi─ůzki spo┼éeczne
    i obywatelskie, umowy zlecenia i o dzie┼éo, przychody cz┼éonk├│w zarz─ůdu z powo┼éania lub wyboru, cz┼éonk├│w rad nadzorczych, kontrakt├│w mened┼╝erskich itp).
  7. Opodatkowanie przychod├│w z praw maj─ůtkowych ÔÇô art. 18 ustawy pdof (przychody po ┼Ťmierci pracownika, przychody tworc├│w z 50% kosztami uzyskania przychod├│w).
  8. Zasady dotycz─ůce poboru przez p┼éatnik├│w podatku zrycza┼étowanego od niekt├│rych przychod├│w (opodatkowanie dywidend, oprocentowanie po┼╝yczek, umowy cywilno-prawne do 200 z┼é, umowy cywilno ÔÇô prawne nierezydent├│w itp.) – PIT 8AR.
  9. Ograniczony i nieograniczony obowi─ůzek podatkowy i jego wp┼éyw na zasady opodatkowania oraz wype┼éniania przez p┼éatnik├│w informacji podatkowych.
  10. Om├│wienie zasad dotycz─ůcych sporz─ůdzania przez p┼éatnik├│w informacji na nowym formularzu PIT-11(29) za 2022 r. uwzgl─Ödniaj─ůcym wprowadzone w 2022 roku zmiany w przepisach pdof.
  11. Nowe obowi─ůzuj─ůce od 1 stycznia 2023 roku zasady dotycz─ůce stosowania kwoty wolnej od podatku przy poborze zaliczek przez p┼éatnik├│w:
    • rozszerzenie katalogu p┼éatnik├│w mog─ůcych stosowa─ç┬á ulg─Ö przy obliczaniu zaliczek na pdof (w tym m.in. zleceniodawc├│w),
    • mo┼╝liwo┼Ť─ç wyst─Öpowania podatnik├│w o podzia┼é kwoty ulgi (w wys. 1/12, 1/24, 1/36),
  12. Uporz─ůdkowanie od 2023 roku zasad dotycz─ůcych sk┼éadania o┼Ťwiadcze┼ä i wniosk├│w przez podatnik├│w maj─ůcych wp┼éyw na wysoko┼Ť─ç zaliczek pobieranych przez p┼éatnik├│w.
  13. Uprawnienia p┼éatnika w sprawie sk┼éadania o┼Ťwiadcze┼ä i wniosk├│w przez podatnik├│w wp┼éywaj─ůcych na obliczenie zaliczki pdof (forma urz─Ödowa lub wybrana przez p┼éatnika).
  14. Rozszerzenie od 2023 roku mo┼╝liwo┼Ťci wyst─Öpowania przez podatnik├│w z wnioskiem o zwolnienie z obowi─ůzku pobierania przez p┼éatnik├│w zaliczek pdof.
  15. Om├│wienie nowego formularza obowi─ůzuj─ůcego od 2023 roku PIT-2(9) zawieraj─ůcego wnioski i o┼Ťwiadczenia podatnik├│w dla cel├│w obliczania miesi─Öcznych zaliczek na podatek dochodowy od os├│b fizycznych.
  16. Zasady dotycz─ůce stosowania o┼Ťwiadcze┼ä i wniosk├│w przez p┼éatnik├│w po ustaniu stosunku prawnego od 2023 roku.
  17. Obowi─ůzuj─ůce od 2023 roku terminy sk┼éadania o┼Ťwiadcze┼ä i wniosk├│w i ich stosowania przez p┼éatnika.
  18. Udzielanie odpowiedzi na indywidualne pytania zadawane przez uczestnik├│w szkolenia.

Po uko┼äczeniu szkolenia uczestnicy otrzymaj─ů za┼Ťwiadczenia zgodne ze wzorem MEN.
Posiadamy wpis do placówek
o┼Ťwiatowych oraz wpis do RIS.

Zaj─Öcia poprowadzi: Pani Ma┼égorzata ┼Üwi─ůtek - do┼Ťwiadczony i ceniony wyk┼éadowca. Wysokiej klasy ekspert w zakresie podatku dochodowego od os├│b fizycznych, praktyk, wieloletni pracownik aparatu skarbowego.
Cena za udzia┼é w szkoleniu: 550,00 PLN od osoby ÔÇô w cen─Ö wliczono materia┼éy szkoleniowe, kaw─Ö, lunch

Forma p┼éatno┼Ťci: zap┼éata got├│wk─ů w dniu szkolenia lub wp┼éata przelewem na konto po szkoleniu do 7 dni

Imi─Ö i nazwisko uczestnika/├│w

Imi─Ö i nazwisko osoby zg┼éaszaj─ůcej