Szkolenie trzydniowe w Sopocie: Ewidencja należności Funduszu Pracy w księgach rachunkowych powiatowego urzędu pracy, zasad tworzenia odpisów aktualizujących należności oraz windykacja nienależnie pobranych świadczeń finansowanych z Funduszu Pracy z uwzględnieniem zmian przepisów od 25 marca 2024 r.

Data: 15.04.2024   Godzina:
Miejsce: Sopot, ul. J.J. Haffnera 59 – Hotel Haffner

SZKOLENIE W TERMINIE 15-17 KWIETNIA 2024 R.

1. Podstawy prawne dochodzenia należności Funduszu Pracy.
  2. Zmiany w ustawie o postepowaniu egzekucyjnym w administracji od 25 marca 2024 r.
  3. Niezbędne zapisy w zasadach (polityce) rachunkowości dotyczące należności Funduszu Pracy.
  4. Konta księgowe przeznaczone do ewidencji należności Funduszu Pracy oraz zasady ewidencji w księgach rachunkowych przypisu i spłaty należności.
  5. Zasady tworzenia odpisów aktualizujących należności.
  6. Ewidencja należności w ramach projektów niekonkurencyjnych.
  7. Zasady naliczania odsetek od należności Funduszu Pracy w oparciu o:
    • ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
    • kodeks cywilny,
    • szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (…).
  8. Pojęcie nienależnie pobranych świadczeń w rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
  9. Dochodzenie należności Funduszu Pracy na drodze egzekucji administracyjnej:
    • prawa i obowiązki wierzyciela,
    • zastosowanie środków egzekucyjnych,
    • przebieg egzekucji.
  10. Dochodzenie należności Funduszu Pracy w ramach postępowania sądowo – egzekucyjnego.
  11. Tytuł wykonawczy i jego rodzaje w świetle przepisów prawa.
  12. Ogólne zasady przedawnienia roszczeń.
  13. Zasady odraczania terminu płatności, rozkładania na raty oraz możliwości umarzania należności Funduszu Pracy.
  14. Dochodzenie nienależnie pobranych świadczeń w ramach projektów niekonkurencyjnych.
  15. Dochodzenie zwrotu środków otrzymanych z Funduszu Pracy przez przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (…).
  16. Pytania i odpowiedzi.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenia – wzór MEN.

Zajęcia poprowadzi: długoletni pracownik publicznych służb zatrudnienia, praktyk w zakresie rachunkowości, finansów publicznych oraz obsługi finansowej Funduszu Pracy, wykładowca cieszący się dużym uznaniem wśród uczestników szkoleń dla Powiatowych Urzędów Pracy.
Cena za udział w szkoleniu: 2390,00 PLN od osoby z dwoma noclegami w pokoju 2–osobowym lub 2590,00 PLN od osoby z dwoma noclegami w pokoju 1–osobowym z 15/16.04.2024 r. i z 16/17.04.2024 r. W cenę szkolenia wliczono autorskie materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, wyżywienie.