Szkolenie trzydniowe w Krakowie: Fundusz Pracy w księgach rachunkowych Powiatowego Urzędu Pracy – ewidencjonowanie i dokumentowanie realizowanych zadań z uwzględnieniem elementów zamknięcia ksiąg rachunkowych za 2022 rok zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu w sprawie rachunkowości (…) oraz zmiany przepisów w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego bezrobotnych bez prawa do zasiłku

Data: 15.02.2023   Godzina:
Miejsce: Kraków, ul. Pawia 3 – Hotel Vienna House Andel's Cracow ****

SZKOLENIE W TERMINIE: 15-17.02.2023 R.

1. Podstawy prawne rachunkowości budżetowej.
  2. Polityka rachunkowości w urzędzie – wzory niezbędnych zapisów pozwalających na prawidłowe prowadzenie rachunkowości w jednostce.
  3. Nadrzędne zasady rachunkowości – gospodarki finansowej w urzędzie.
  4. Fundusz Pracy – państwowy fundusz celowy w świetle obowiązujących przepisów prawa.
  5. Plan kont dla rozliczenia operacji gospodarczych Funduszu Pracy.
  6. Dokumentowanie operacji gospodarczych w zakresie przychodów i kosztów Funduszu Pracy.
  7. Wzory ewidencji księgowej według wszystkich obszarów wydatkowania środków Funduszu Pracy:
    • ewidencja przychodów/dochodów,
    • ewidencja kosztów/wydatków,
    • ewidencja odpisów aktualizujących,
    • ewidencja odsetek od należności i zobowiązań.
  1. Ewidencja księgowa operacji gospodarczych w ramach projektów pozakonkursowych PO WER i RPO.
  2. Rozliczenie finansowania składek na ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnych bez prawa do zasiłku.
  3. Inwentaryzacja składników aktywów i pasywów.
  4. Charakterystyka sprawozdania finansowego i jego elementy:
    • zestawienie obrotów i sald podstawą sporządzenia sprawozdania finansowego,
    • salda kont księgowych i ich odzwierciedlenie w poszczególnych pozycjach bilansu,
    • rachunek zysków i strat – przychody, koszty i ich odzwierciedlenie w poszczególnych pozycjach,
    • zestawienie zmian w funduszu,
    • informacja dodatkowa.
  1. Podstawowe zagadnienia w zakresie sprawozdawczości z zakresu wydatkowania środków budżetowych pup oraz Funduszu Pracy:
    • sprawozdania (informacje) dotyczące Funduszu Pracy,
    • sprawozdania dotyczące budżetu pup,
    • sprawozdania dotyczące Funduszu Pracy oraz budżetu pup.

13. Pytania i odpowiedzi.

Zajęcia poprowadzi: długoletni pracownik publicznych służb zatrudnienia, praktyk w zakresie rachunkowości, finansów publicznych oraz obsługi finansowej Funduszu Pracy, wykładowca cieszący się dużym uznaniem wśród uczestników szkoleń dla powiatowych urzędów pracy.
Cena za udział w szkoleniu: 2290,00 PLN od osoby w pokoju 2-osobowym lub 2490 PLN od osoby w pokoju 1-osobowym z dwoma noclegami z 15/16.02.2023 r. i z 16/17.02.2023 r. W cenę wliczono autorskie materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, wyżywienie.