Szkolenie online: Zadania dyrektorów szkół i placówek w organizacji roku szkolnego 2024/2025 z uwzględnieniem zmian w prawie oświatowym od 1 września 2024 r.

Data: 19.08.2024   Godzina: 10:00 -14:00
Miejsce: online

Cel szkolenia: Podczas szkolenie uczestnicy zapoznają się z przykładowymi rozwiązaniami dotyczącymi  zmian w dokumentach pracy szkoły oraz z nowościami, które wprowadzają zmieniające się przepisy prawa. Szkolenie pomoże w sposób sprawny, zgodny z przepisami prawa zaplanować zadania związane z organizacją nowego roku szkolnego, przeprowadzić zebrania rad pedagogicznych, przygotować w oparciu o podane propozycje dokumenty niezbędne w pracy szkoły a także wprowadzić nowatorskie rozwiązania w planowaniu oraz wielu obszarach funkcjonowania placówki.

1. Zmiany w prawie od września 2024 roku:
    • zmiany przepisów prawa wynikające ze zmiany Karty Nauczyciela i przepisów wykonawczych.
  2. Nadzór pedagogiczny w roku szkolnym 2024//2025 r.:
    • zasady nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025,
    • plany nadzoru pedagogicznego na rok szk. 2024/25 – kompletne wzory dokumentów dla przedszkoli i szkół,
    • techniki dokumentowania wyników nadzoru pedagogicznego – sprawozdania, protokoły kontroli, arkusze obserwacji zajęć itp.
  3. Nowelizacja statutów:
    • podstawowe regulacje prawne dotyczące statutu szkoły,
    • zmiany do Statutu i dokumentacji placówki po zmianach przepisów od 1 września 2024 r.,
    • podstawy techniki prawodawczej.
  4. Kierunki polityki oświatowej państwa:
    • omówienie podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa,
    • uwzględnienie kierunków polityki oświatowej państwa w dokumentacji szkolnej.
  5. Podsumowanie, wzory dokumentów.

Zajęcia poprowadzi: Roman Lorens – konsultant PCEiK ds. zarządzania placówką oświatową. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, konsultant ds. organizacji i zarządzania oświatą, lider i koordynator doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej szkół, trener i wykładowca, specjalista prawa oświatowego. Autor licznych publikacji książkowych i artykułów z zakresu zarządzania oświatą. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizacją i zarządzaniem oświatą oraz nowymi technologiami w edukacji.
Cena za udział w szkoleniu: 350,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją wideo szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenie MEN

Adres email na który zostanie przesłany link na szkolenie