NOWOŚĆ! Szkolenie online: Umowy o zamówienia publiczne w świetle nowej regulacji prawnej

Data: 10.03.2021   Godzina: 9:00
Miejsce: szkolenie online

Umowy o zamówienia publiczne w świetle nowej regulacji prawnej

1. Typologia umów w zamówieniach publicznych.
  2. Zaprojektowanie umowy finalnej w ramach procedur przetargowych.
  3. Umowne klauzule obligatoryjne (przegląd), zwalczanie klauzul abuzywnych w trybie odwoławczym.
  4. Opis przedmiotu zamówienia, opcje ilościowe, zamówienia uzupełniające, bieg terminu realizacji zamówienia.
  5. Kształtowanie kar umownych, kary za zwłokę: racjonalizacja odpowiedzialności za wady przedmiotu zamówienia a gwarancja jakości świadczenia.
  6. Podwykonawstwo w zamówieniach publicznych, współwykonawstwo (specyfika konsorcjum).
  7. Postprzetargowy obowiązek zawarcia umowy finalnej, forma umowy.
  8. Ustanowienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, dochodzenie roszczeń z przedmiotu zabezpieczenia.
  9. Ustalenie zasad współdziałania stron przy realizacji zamówienia, zasady odbioru przedmiotu zamówienia.
  10. Problem częściowego odbioru przedmiotu zamówienia, zaliczkowanie wykonawcy.
  11. Indeksacja wynagrodzenia wykonawcy.
  12. Dopuszczalne zmiany umowy o zamówienie publiczne.
  13. Ograniczone możliwości przedwczesnego rozwiązania (wypowiedzenia) umowy.
  14. Zasady wykonywania zobowiązań umownych, publicznoprawny obowiązek dochodzenia roszczeń przez zamawiającego.
  15. Rozliczenie zamówienia, kontrola podstaw rozliczenia, e-fakturowanie.
  16. Pozostałe zagadnienia, dyskusja, wyjaśnianie wątpliwości.

Posiadamy wpis do placówek oświatowych oraz wpis do RIS.

Czas trwania i forma kształcenia: 9:00-14.00, wykład online

Zajęcia poprowadzi: dr hab. Ryszard Szostak – doświadczony i ceniony wykładowca, wysokiej klasy specjalista z zakresu zamówień publicznych, autor licznych publikacji oraz opinii prawnych, ekspert komisji sejmowej, stały współpracownik firmy.
Cena za udział w szkoleniu: 350,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją wideo szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne ze wzorem MEN od osoby w cenę wliczono materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch oraz imienne zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu

Forma płatności: zapłata przelewem na konto po szkoleniu do 14 dni