Szkolenie online: Prawidłowe gospodarowanie środkami Funduszu Pracy w zakresie zadań realizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy ze szczególnym zwróceniem uwagi na wydatki fakultatywne

Data: 5.03.2024   Godzina: 9:00 -14:00
Miejsce: online

Prawidłowe gospodarowanie środkami Funduszu Pracy

1. Środki publiczne jakimi dysponuje powiatowy urząd pracy.
  2. Fundusz Pracy – państwowy fundusz celowy.
  3. Zadania realizowane przez powiatowe urzędy pracy ze środków Funduszu Pracy na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:
    • programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej osób uprawnionych,
    • programy i projekt,
    • wydatki fakultatywne,
    • wydatki w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego,
    • wydatki obligatoryjne.
  4. Możliwość zaciągania zobowiązań w zakresie realizacji zadań ze środków Funduszu Pracy.
  5. Prawidłowe zaangażowania środków Funduszu Pracy na realizowane zadania przez powiatowy urząd pracy:
    • przypisanie odpowiedzialności za prawidłowe zaangażowanie środków Funduszu Pracy,
    • rola przepływu informacji pomiędzy komórkami merytorycznymi PUP w wykazaniu prawidłowego zaangażowania.
  6. Zasady odpowiedzialności za gospodarowanie środkami Funduszu Pracy w świetle ustawy o finansach publicznych i ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
  7. Pytania i odpowiedzi

Zajęcia poprowadzi: długoletni pracownik publicznych służb zatrudnienia, praktyk w zakresie rachunkowości, finansów publicznych oraz obsługi finansowej Funduszu Pracy, wykładowca cieszący się dużym uznaniem wśród uczestników szkoleń dla powiatowych urzędów pracy.
Cena za udział w szkoleniu: 470,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją wideo szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne ze wzorem MEN