Szkolenie online: Nowe obowiązki pracodawcy w związku z wejściem w życie 17 grudnia 2021 r. dyrektywy o ochronie sygnalistów w Powiatowych Urzędach Pracy

Data: 29.09.2021   Godzina: 9:00
Miejsce: szkolenie online

1. Podstawowe założenia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.

2. Zakres przedmiotowy dyrektywy kiedy i w jakich wypadkach dyrektywa ma zastosowanie?

3. Jaki pracodawca musi wdrożyć regulacje dyrektywy, a kogo ona chroni?

4. Kto to jest sygnalista osoba dokonująca zgłoszenia co i komu zgłasza?

5. Zgłoszenia wewnętrzne wewnętrzne kanały dokonywania zgłoszeń oraz konieczność utworzenia stosownych procedur.

6. Zgłoszenia zewnętrzne zewnętrzne kanały dokonywania zgłoszeń.

7. Działania następcze związane ze zgłoszeniami jako konsekwencja zgłoszenia.

8. RODO a poufność w sprawach sygnalistów.

9. Ochrona sygnalisty i środki wsparcia.

10. Data graniczna 17 grudnia 2021 r. jak się do niej przygotować w zakładzie pracy?

11. Odpowiedzi na pytania uczestników.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenia zgodne ze wzorem MEN. Posiadamy wpis do placówek oświatowych oraz wpis do RIS.

Zajęcia poprowadzi: Monika Tarnawa - Zajączkowska radca prawny, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu kodeksu postępowania administracyjnego, audytor wewnętrzny systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, praktyk.
Cena za udział w szkoleniu: 350,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją wideo szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne ze wzorem MEN