Szkolenie online: Kompendium wiedzy z planowania i rozliczania czasu pracy w 2021 roku z uwzględnieniem pracy zdalnej

Data: 5.08.2021   Godzina: 9:00
Miejsce: szkolenie online

Kompendium wiedzy z planowania i rozliczania czasu pracy w 2021 roku z uwzględnieniem pracy zdalnej

1. Prawidłowe prowadzenie ewidencji czasu pracy w 2021 r.
  2. Ewidencja czasu pracy w formie elektronicznej – stanowiska MRPiPS oraz PIP.
  3. Dokumenty dotyczące formalnych aspektów czasu pracy – wyjaśnienie, które z nich gromadzimy w aktach osobowych a które poza nimi.
  4. Harmonogramy czasu pracy oraz listy obecności – prawidłowe sporządzanie oraz okres ich przechowywania.
  5. Dopuszczalność zmiany harmonogramu – stanowisko PIP.
  6. Lista obecności jako ewidencja czasu – czy jest to dopuszczalne?
  7. Ewidencja pracy zdalnej a ewidencja czasu pracy.
  8. Jak prawidłowo ewidencjonować pracę zdalną? – kontrole PIP w tym zakresie.
  9. Praca zdalna – jak prowadzić ewidencję czasu pracy i listy obecności.
  10. Przechowywanie ewidencji pracy zdalnej.
  11. Planowanie czasu pracy dla podstawowego i równoważnego czasu pracy – najczęściej popełniane błędy.
  12. Odpoczynek dobowy i tygodniowy – zrównoważenie naruszonego odpoczynku, odpoczynek pracownika powracającego z podróży służbowej (delegacji).
  13. Przepisy o czasie pracy wprowadzone w ramach kolejnych tarcz antykryzysowych – kontrole PIP w tym zakresie (ograniczenie odpoczynku, równoważny czas pracy, zmiana rozkładu czasu pracy).
  14. Prawidłowe ustalenie rozkładów czasu pracy pracowników w dobie pracowniczej – kiedy i na jakich zasadach dopuszczone jest dwukrotne rozpoczynania pracy w tej samej dobie pracowniczej?
  15. Ruchomy czas pracy – prawidłowe wprowadzanie w firmie, porozumienie, wnioski pracowników.
  16. Czas pracy osób niepełnosprawnych – prawidłowe planowanie oraz problematyka rozliczana wyjść prywatnych.
  17. Praca w godzinach nadliczbowych – prawidłowe rekompensowanie: wyjaśnienie, kiedy i w jaki sposób udzielamy czasu wolnego, rekompensata w postaci dodatku do wynagrodzenia 50 i 100% (jakie składniki wynagrodzenia wliczamy).
  18. Rekompensowanie pracy w godzinach nadliczbowym czasem wolnym – kiedy nie płacimy za czas wolny? – stanowisko PIP.
  19. Choroba pracownika w dniu, w którym miał mieć udzielony czas wolny za nadgodzin – stanowisko PIP.
  20. Praca w dniu wolnym od pracy – prawidłowe rekompensowanie oraz najczęściej popełniane błędy.
  21. Praca w dniu wolnym od pracy pracownika samorządowego.
  22. Gotowość do pracy (dyżur) – prawidłowe planowanie oraz zmiana przepisów dotyczących ewidencjonowania dyżuru.
  23. Praca w niedziele i święta.
  24. Praca w godzinach nadliczbowych dla osób zarządzających oraz kierowników wyodrębnionych komórek organizacyjnych.
  25. Planowanie i rozliczanie czasu pracy dla „niepełnoetatowców”.
  26. Niepełny etat dla pracownika samorządowego – wykazywanie godzin ponadwymiarowych w umowie – stanowisko PIP.
  27. Rozliczanie czasu pracy pracowników samorządowych dla kadry zarządzającej i kierowników – stanowiska PIP.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenia zgodne ze wzorem MEN. Posiadamy wpis do placówek oświatowych oraz wpis do RIS.

Zajęcia poprowadzi: prawnik, Inspektor Pracy, praktyk, doświadczony i ceniony wykładowca, stały współpracownik firmy.
Cena za udział w szkoleniu: 300,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia oraz do tygodnia po szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne ze wzorem MEN