Szkolenie online: Czas pracy w praktyce – stan prawny na sierpień 2024 r.

Data: 7.08.2024   Godzina: 9:30 -14:30
Miejsce: online

Czas pracy w praktyce – stan prawny na sierpień 2024 r.

1. Ewidencja czasu pracy – jak prawidłowo ją prowadzić w 2024 r.; obligatoryjna treść ewidencji czasu pracy.
  2. Ewidencja czasu pracy w formie elektronicznej – stanowiska MRPiPS oraz PIP.
  3. Ewidencja czasu pracy jako kilka dokumentów – stanowisko MRPiPS.
  4. Niepełna ewidencja czasu pracy – w jakich przypadkach możemy ją prowadzić.
  5. Regulamin pracy – obowiązkowe zapisy odnoszące się do czasu pracy.
  6. Dokumenty dotyczące formalnych aspektów czasu pracy – które gromadzimy w aktach osobowych a które poza nimi.
  7. Dokumentacja dotycząca korzystania z uprawnień rodzicielskich np. zgody na pracę w godzinach nadliczbowych opiekunów dzieci – jak dokumenty te powinny wyglądać po nowelizacji przepisów (oświadczenie a zgoda).
  8. harmonogramy czasu pracy, listy obecności – jak powinny wyglądać, okres ich przechowywania.
  9. Ewidencja czasu pracy w „nietypowych” przypadkach np. przerwy na karmienie, przestój, szkolenia dokształcające.
  10. Dopuszczalność zmiany harmonogramu – stanowisko PIP.
  11. informacja o warunkach zatrudnienia po zmianach zapisy dotyczące czasu pracy.
  12. Zapisy dotyczące godzin ponadwymiarowych w umowach o pracę. Jak je formułować; odrębne regulacje w przypadku samorządu.
  13. Lista obecności jako ewidencja czasu – czy jest to dopuszczalne.
  14. Listy obecności przy pracy zdalnej.
  15. Jak prawidłowo ewidencjonować pracę zdalną – kontrole PIP w tym zakresie.
  16. Planowanie czasu pracy dla podstawowego i równoważnego czasu pracy.
  17. Odpoczynek dobowy i tygodniowy; zrównoważenie naruszonego odpoczynku, odpoczynek pracownika powracającego z podróży służbowej (delegacji).
  18. Odpoczynki dobowe i tygodniowe – dopuszczalne przypadki ich naruszenia.
  19. Prawidłowe ustalenie rozkładów czasu pracy pracowników w dobie pracowniczej. Kiedy i na jakich zasadach dopuszczone jest dwukrotne rozpoczynania pracy w tej samej dobie pracowniczej?
  20. Wyjścia prywatne – ewidencjonowanie i rozliczanie.
  21. Ruchomy czas pracy – jak prawidłowo wprowadzić w firmie – porozumienie, wnioski pracowników.
  22. Problematyka rozliczania czasu pracy osób niepełnosprawnych.
  23. Osoba niepełnosprawna zaliczona w niepełnym wymiarze – proporcje z 8 czy 7 godzin.
  24. Pracownik niepełnosprawny a wyjścia prywatne – stanowisko PIP.
  25. Praca w godzinach nadliczbowych – jak prawidłowo ją zrekompensować – kiedy i w jaki sposób udzielamy czasu wolnego; rekompensata w postaci dodatku do wynagrodzenia 50 i 100 % (jakie składniki wynagrodzenia wliczamy).
  26. Rekompensowanie pracy w godzinach nadliczbowym czasem wolnym – kiedy nie płacimy za czas wolny? – stanowisko PIP.
  27. Choroba pracownika w dniu w którym miał mieć udzielony czas wolny za nadgodzin – stanowisko PIP.
  28. Praca w dniu wolnym od pracy – jak ją prawidłowo zrekompensować, najczęściej popełniane błędy.
  29. Praca w dniu wolnym od pracy pracownika samorządowego.
  30. Gotowość do pracy (dyżur) – jak prawidłowo go planować – jakie informacje należy wskazać w ewidencji czasu pracy.
  31. Praca w niedziele i święta – przypadki dopuszczalnego planowania, rozliczanie.
  32. Praca w godzinach nadliczbowych dla osób zarządzających oraz kierowników wyodrębnionych komórek organizacyjnych.
  33. Planowanie i rozliczanie czasu pracy dla „niepełnoetatowców”.
  34. Rozliczanie czasu pracy pracowników samorządowych dla kadry zarządzającej i kierowników – stanowiska PIP.

Zajęcia poprowadzi: Pan Paweł Skiba – prawnik, Inspektor Pracy, praktyk, doświadczony i ceniony wykładowca, stały współpracownik firmy.
Cena za udział w szkoleniu: 420,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją wideo szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia

Adres email na który zostanie przesłany link na szkolenie