Szkolenie online: Awans zawodowy nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024

Data: 18.04.2024   Godzina: 10:00 -14:00
Miejsce: online

Awans zawodowy nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024

Cele szkolenia: podczas szkolenie uczestnicy dowiedzą się jak uzyskać kolejny stopień awansu zawodowego.

Uczestnik w trakcie szkolenia pozna:

• przepisy prawa, dotyczące wymagań na kolejne stopnie awansu zawodowego
  • wzory wymaganych dokumentów.

1. Omówienie podstaw prawnych.
  2. Omówienie przepisów przejściowych zawartych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o zmianie ustawy Karta Nauczyciela i niektórych innych ustaw.
  3. Awans na stopień nauczyciela mianowanego według „starej ścieżki”:
  4. Przygotowanie do zawodu nauczyciela:
  5. Stary awans na stopień nauczyciela dyplomowanego.
  6. Nowy awans na stopień nauczyciela dyplomowanego (po zaliczeniu okresów pracy).
  7. Rola i zadania dyrektora w czasie przygotowania nauczyciela do zawodu.
  8. Powiązanie oceny pracy ze ścieżką awansu zawodowego nauczyciela

Zajęcia poprowadzi: Roman Lorens – konsultant PCEiK ds. zarządzania placówką oświatową, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, lider i koordynator doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej szkół, trener i wykładowca, specjalista prawa oświatowego. Ambasador marki MAC Technologie Grupa MAC S.A. oraz ekspert w dziedzinie prawa oświatowego w Wielkopolskim Ośrodku Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Certyfikowany trener MANAGEMENT im BILDUNGSSEKTOR – „TRAIN the TRAINER”, akredytowany Ekspert ©KFE; Akredytowany Trener Instytutu Konsultantów Europejskich. Autor licznych publikacji książkowych i artykułów z zakresu zarządzania oświatą. Ekspert portalu www.infor.pl  Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizacją i zarządzaniem oświatą oraz nowymi technologiami w edukacji.
Cena za udział w szkoleniu: 300,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją wideo szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia (zgodne ze wzorem MEN)