Szkolenie online: ABC dyrektora przedszkola i szkoły

Data: 8.08.2024   Godzina: 10:00 -14:00
Miejsce: online

ABC dyrektora przedszkola i szkoły

Cel szkolenia: Szkolenie ma dostarczyć informacji niezbędnych do pełnienia przez dyrektora funkcji pracodawcy. Dzięki nabytej wiedzy dyrektor dowie się jak respektować prawa pracownicze, a jednocześnie jak zapewnić prawidłową organizację pracy w szkole.

1. Nawiązanie stusnku pracy z dyrektorem i przekazanie obiektu.
  2. Normy czasu pracy dyrektora.
  3. Nadzór pedagogiczny dyrektora szkoły – w tym obserwacja zajęć oraz ocena pracy nauczyciela i dyrektora:
    • formy nadzory pedagogicznego (kontrola, obserwacja i wspomaganie, przykładowe arkusze kontroli),
    • plan nadzoru pedagogicznego (przykładowy plan dla szkoły i przedszkola),
    • formułowanie wniosków i rekomendacji z nadzoru,
    • dokumenty w nadzorze pedagogicznym, w tym potwierdzające realizację działań,
    • ocena pracy nauczyciela (ważne terminy, kryteria oceny pracy nauczyciela, regulamin oceny, przykładowe karty oceny.
  4. Procesy zarządzania – w tym prawo wewnątrzszkolne:
    • zasady tworzenia aktów prawa,
    • systematyzacja aktów prawa wewnątrzszkolnego,
    • statut i jego budowa,
    • regulaminy obowiązujące w szkole, w tym związane z funkcjonowanie szkoły w trybie hybrydowym i online,
    • dokumentowanie pracy rady pedagogicznej (uchwały i protokoły, wzory protokołów, przykładowe schematy, budowa uchwały, wzory uchwał),
    • decyzje administracyjne dyrektora szkoły (wzory decyzji administracyjnych),
    • zarządzenia, komunikaty, polecenia służbowe (wzory zarządzeń dyrektora szkoły),
    • dokumentowanie pracy szkoły – dokumentowanie przebiegu nauczania (w tym dzienniki, arkusze ocen),
    • procedury awansu zawodowego (ważne terminy i dokumenty w procedurze – wzory przykładowych planów rozwoju, sprawozdań, ocen dorobku zawodowego).
  5. Relacje dyrektora z organem prowadzącym i organem sprawującym nadzór poedagogiczny w świetle przepisów prawa.

Zajęcia poprowadzi: Roman Lorens – konsultant PCEiK ds. zarządzania placówką oświatową. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, konsultant ds. organizacji i zarządzania oświatą, lider i koordynator doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej szkół, trener i wykładowca, specjalista prawa oświatowego. Autor licznych publikacji książkowych i artykułów z zakresu zarządzania oświatą. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizacją i zarządzaniem oświatą oraz nowymi technologiami w edukacji.
Cena za udział w szkoleniu: 350,00 PLN od osoby – w cenę wliczono dostęp do platformy online z prezentacją i transmisją wideo szkolenia, możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenie MEN

Adres email na który zostanie przesłany link na szkolenie