Emerytury i renty w 2019 r.

Data: 25.04.2019   Godzina: 10:00
Miejsce: Kraków, ul. Lubicz 5 – Hotel Europejski

NOWOŚCI:

• Ustawa o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym – „emerytury mama plus”: kogo dotyczy, zasady przyznawania, jaka wysokość świadczenia.
  • Ustawa o Pracowniczych Plany Kapitałowych – najważniejsze informacje: co to są Pracownicze Plany Kapitałowe, dla kogo i od kiedy będą obowiązywać, jakie składki i kto płaci na PPK, czy można się wypisać z PPK.
  1. Niższy wiek emerytalny (60 lat kobiety, 65 lat mężczyźni) warunki do przyznania emerytury oraz zmiany
    w ustalaniu wysokości.
  2. Wymagane środki dowodowe potwierdzające okresy składkowe oraz okresy nieskładkowe (praktyczne wskazówki).
  3. Kiedy najkorzystniej zgłosić wniosek o emeryturę?
  4. Jak wyliczyć nową emeryturę w 2019 r.?
  5. Dla kogo wystawiamy nowy druk ERP–7 (ZUS Rp-7)?
  6. Wniosek o emeryturę i inne świadczenia – zasady postępowania w sprawie świadczeń:
  • formularze,
  • zasady kompletowania i sporządzania wniosków o emeryturę,
  • środki dowodowe potwierdzające okresy składkowe i nieskładkowe.
  1. Obecne zasady ustalania uprawnień i wysokości emerytur z systemu zreformowanego:
  • uwzględnianie okresów sprawowania opieki nad dzieckiem przy ustalaniu wysokości kapitału początkowego,
  • uwzględnianie pełnego okresu studiów wyższych przy ustalaniu podstawy wymiaru i wysokości kapitału początkowego,
  • możliwość uwzględnienia, przy obliczaniu emerytury zreformowanych zasad, tablic trwania życia obowiązujących w dniu, w którym ubezpieczony osiągnął obowiązujący go wiek emerytalny, zamiast tablic obowiązujących w dacie składania wniosku – jeżeli jest to korzystniejsze dla ubezpieczonego.
  1. Ustalanie wysokości okresowej emerytury kapitałowej i emerytury w docelowej wysokości.
  2. Wcześniejsza emerytura z tytułu pracy w szczególnych warunkach i emerytura pomostowa:
  • wypełnianie i kompletowanie wniosku,
  • warunki przyznawania tych emerytur,
  • możliwość zarobkowania,
  • uwzględnianie okresów odbywania zasadniczej służby wojskowej do okresów zatrudnienia w szczególnych warunkach.
  1. Renty z tytułu niezdolności do pracy i renty rodzinne:
  • zasady przyznawania, ustalania ich wysokości i wypłaty,
  • renta z tytułu niezdolności do pracy dla osób legitymujących się długoletnim okresem składkowym
    i nieskładkowym.
  1. Zasady przeliczania wysokości świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, w tym:
    • emerytury według „starych zasad”,
    • emerytury nowe,
    • renty.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenia zgodne ze wzorem MEN – posiadamy wpis do placówek oświatowych oraz wpis do RIS.

Czas trwania i forma kształcenia: 10.00-15.00, wykład

Moja lokalizacja
Znajdź drogę
Zajęcia poprowadzi: ekspert z zakresu emerytur i rent oraz kapitału początkowego, znany i ceniony wykładowca, długoletni pracownik ZUS.
Cena za udział w szkoleniu: 380,00 PLN od osoby w cenę wliczono materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch oraz imienne zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu

Forma płatności: zapłata gotówką w dniu szkolenia lub wpłata przelewem na konto po szkoleniu do 7 dni